Ach, ten Valentín
A je to tu. Prichádza Valentín, sviatok zaľúbených a s ním aj paródia na vianočný film Všade samé zvončeky pod originálnym názvom Všade samé srdiečka. Láska je vo vzduchu a nie všetci ľudia sú plní entuziazmu. Niektorí totiž trpia Valentínskou krízou.

 Nejeden zaľúbený si povzdychne pri myšlienke ako príjemne prekvapiť svoju polovičku v tento romantický deň. Nejeden samotár si ešte viac povzdychne, že sa už opäť blíži ten príšerný komerčný sviatok plný srdiečok, vyznaní lásky, a tak sladkej romantiky, až máte pocit, že vám z toho čoskoro diagnostikujú diabetes mellitus. No a čo, že ste sám? Valentín, nie je len o utužovaní ľúbostných vzťahov, Valentín je aj o tom, aby si ľudia pripomenuli lásku akéhokoľvek druhu. Lásku k rodičom, starým rodičom, blízkym priateľom či tým, ktorým sme ešte nestihli povedať ako ich ľúbime. Je to deň, ktorý je pohnútkou a symbolom odvahy človeka povedať čo cíti. Nie je to teda len o reklame ako zapôsobiť na verejnosť čo najlepšou kampaňou s tematikou sviatku milovaných.

Láskoholici vs. samotári

Ak vyrazíte do ulíc počas 14. februára môžete si byť istí, že narazíte na šťastné zaľúbené páriky, na Valentínskych protestantov, ktorí im budú adresovať nepríjemné nahnevané pohľady a zväčša na mužov, ktorí, žiaľ,  nemajú ani potuchy, že nejaký Valentín vôbec je. Nech už ste ktorýkoľvek typ: láskoholik či vlk samotár alebo ten, čo to 15. februára poriadne schytá od svojej polovičky, máme pre vás zopár rád ako prežiť v zdraví a šťastí tento výnimočný deň. Rady adresujeme najmä samotárom, ktorí sa rozhodli Valentín jednoducho bojkotovať. Verte či nie, stráviť tento deň s nadávkami a výčitkami smerujúcimi k zúfalstvu, ktoré už aj tak dávno nevzbudí súcit ani u jedného vášho dobrého kamaráta, nie je pre vás to pravé.

Víno, rozchody a prázdne peňaženky

Odhoďte zatrpknutosť a doprajte si romantiku samotára. Ženy si zväčša otvoria fľašu vína, doprajú si horúci kúpeľ s morskou soľou a prečítajú bulvárne správy o tom, ktorá celebrita si tesne pred Valentínom zažila zdrvujúci rozchod.  Verte, že lepšie povzbudenie ako to, že trpia aj slávni pre ženu neexistuje. Muži, pokiaľ majú aspoň zdanie čo Valentín vlastne symbolizuje, cítia menšie depresie, že sú momentálne bez ženy. Aj keď mnohí utešujú tým, že síce sú bez lásky, ale za to s plnou peňaženkou. Pravda je taká, že pri ťažkých depresívnych myšlienkach a lámaní nezadaných kamarátov, aby s nimi večer zašli na „jedno“ pivo, často utrpia najviac práve ich plné peňaženky. Ak však hľadáte najúčinnejší liek, aby ste tento deň zvládli hravejšie najlepší liek je rozhodne dobrá hudba, ktorá povzbudí nie len telo, ale predovšetkým dušu.

RÁDIO MAX >>